DZIEŃ PUSTEJ KLASY

 9 czerwca 2017 - dziś Dzień Pustej Klasy. Obchodzimy go zawsze w trzeci piątek czerwca. Ten dzień  jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. To również  okazja, by pomyśleć, że szkoła to nie tylko budynek. Szkołą może być otaczający nas świat, jakże ciekawy i barwny, inny od dobrze znanej sali lekcyjnej.


My wyruszyliśmy dziś na wyprawę poszukiwawczo - badawczą do parku. Pierwszaki były w parku wiele razy, jednak po raz pierwszy szły tam według skryptu, a zakodowana trasa wydała się dzieciom tajemnicza i ciekawa.

Z odkodowaniem skryptu nie było problemu. Trochę więcej trudności sprawiło wykonanie zadań.

Każda z czterech grup musiała odnaleźć w parku przedmiot, rzecz spełniającą określone warunki.

Poszukiwania trwały dość długo, ale wszyscy detektywi świetnie wywiązali się ze swoich zadań.


W  parku był również czas na wesołe zabawy i dodatkowe odkrycia młodych pasjonatów przyrody w postaci zeszłorocznych kiełkujących kasztanów i malutkich skorupek ptasich jaj.


Komentarze

 1. Wspaniały pomysł! Chetnie wykorzystam go w moje pracy. Od kilku lat probuje z dziecmi kodowania, ale na to nie wpadłam. dziekuje za indeę!
  Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do kodowania na różnych zajęciach. Moi uczniowie lubią gry matematyczne z elementami kodowania, kodują muzykę, taniec, szyfrują - to bardzo rozwija myślenie:))

   Usuń

Prześlij komentarz